Youtube Video Çekerek Para Kazanmak

Read Time:2 Minute, 37 Second

Youtube de para kazanmak çok kolay. Makalemizi okuyarak sizde yapabilir ve kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube de çeşitli koşullardan para kazanabilirsiniz.

Yapmamız gereken ise uzun süreli video çekerek para kazanabilirsiz. Shorts kısa video çekerek para kazanabilirsiniz. Sponsor bularak para kazanabilirsiniz. Üye sayısını arttırarak para kazanmak gibi etkenler vardır.

Dolayısıyla sizlerde yukarıda yazdıklarımı yaparak youtube’den para kazanabilirsiniz. İlk önce gmail adresi oluşturmanız gerekecektir. Ardından youtube de gmail adresi ile hesap oluşturmak gereklidir. Bu işlemleri yaptıktan sonra adsense hesabı açmamız gerekecektir. Adsense gmail hesabı youtube hesabı ile aynı olmalıdır. Youtube de kazanalın her para her ayın 3 ü yada 4 dünde adsense hesabına geçmektedir. Her ayın 23 ünde ise eklediğiniz hesaba yatmaktadır.

Daha sonra youtube üreteceğimiz içeriğin konularını düşünmemiz gereklidir. Kanal ne kadar aynı konu dallarında içerik paylaşılırsa paylaşsın, o kadar önce, ön plana çıkabilirsiniz. Karma içerikli kanal yaparsanız abone bulmanız, üye bulmanız ve sponsor bulmanız zorlaşır.

Artık kanal konuları belli oldu ve uzun video çekmeye başladık. Kanalda düzenli olarak uzun süreli içerik paylaşıyoruz abone az geliyor. O zaman yapmış olduğumuz uzun videoların shorts videolarını oluşturup paylaşacağız. İlk etapta shorts videolar para kazandırmaz ama abone sayısının artışında faydası olacaktır.

Uzun video ve shorts video üreterek paylaşım yaptığınızda takipçiler sizi bulur. Kanalınızdaki içerikleri beğenen aboneler kanala üye olarak sizlere her ay sabit bağışta bulunabiliyor. Buda sizlere gelir olarak geliyor.

Ayrıca kanalınızı takip eden müşterilerde kendi ürünlerinin tanıtımı için sizlere ulaşabiliyor. Böylelikle kanalınızın daha yeni ise öncelikle sadece ürün veriyorlar. Sizde bu ürünler ile video çekipte para kazanabiliyorsunuz. Kanalınızın büyükçe firmalar hem ürünlerini hemde sponsor olarak para verebiliyorlar.

Kanalınızın çok iyi bir aboneye geldiği zaman müşterilerin reklam yüzü olabilirsiniz. Reklam yüzü olduğunda yıllık fiyatta anlaşıyorsunuz. Ve çok iyi bir gelir elde etmiş oluyorsunuz.

Vergi işlemleri nasıl yapılır?

Adsenseden artık hesabınıza para çekecekseniz vergi vermeniz gereklidir. Bunu ise öncelikle bulunduğunuz ilçenin vergi dairesine gidiyorsunuz. Vergi dairesine gittiğinizde içerik üreticisi olarak başvuru yapıyorsunuz. Başvuru yaptığınızda size verilen evrak ile ziraat bankasına gidip içerik üreticisi hesabı açtırıyorsunuz. Hesap numarası ile tekrar vergi dairesine gidip beyan ediyorsunuz. Yada bu işlemi e-devlet üzerinden vergi işlemlerine başvuruyorsunuz. Oradaki başvuru ile yine ziraat bankasına gidip hesap açıyorsunuz. Tekrar e-devletten hesap numaranızı tekrardan giriş yapıyorsunuz. Vergi işlemi bu şekilde yapılmaktadır.

Hesap numarasını ayrıca adsense hesap ödeme yerine kayıt etmeniz gereklidir. Burada kayıt yaptırdığınızda ayın 23 ünde belirtilen hesaba para yatacaktır. Hesabınıza her yatan paradan %15 vergi kesilmektedir.

Başlangıç olarak kanalınız ilk etapta para kazanmayacaktır. Abone sayısı birden yükselmeyecektir. Ama zamanla hepsi birden gelişecektir. Siz sabırlı olun ve düzenli olarak kendi işiniz gibi içerik üretip video paylaşın.

Shorts video geliri abone sayınız çoğaldıkça 1000 izlenme ücreti artmaktadır. Ve normal videodan daha fazla izlenmektedir. Ayrıca shorts videolar abone getirmek için çok önemlidir. Bu nedenle shorts video çekerken yada uzun videolardan düzenlerken özen gösterdiğimizde ilgi çekecektir. Böylelikle ilgi çeken video abone olmaya teşvik edecektir. Ayrıca izlenmesi daha fazla olacaktır.

Misal shorts videoda kanalınız yeniyken bin izlenmeye 0.25 kuruş verirken kanalınız 100K olduğunda bin izlenme 1 TL gibi rakamlar olacaktır. Birde bu izlenmeleri milyon izlenme ile çarparsak geliriniz artacaktır.

Bir elektrik sitesi olarak bizimde ufak ta olsa kanalımız mevcuttur. Görseldeki kadar kazanmasakta yıl bazında iyi bir rakam ortaya çıkıyor. https://www.youtube.com/@elektrikegitimi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir